Minden ember egyedi és megismételhetetlen úgy, hogy a teremtett világ része. Ezt felfedezni, megkeresni, felszínre hozni izgalmas és fontos feladatunk.
Meg kell tanulni testrészeinket és érzékszerveinket használni, finoman működtetni látásunkat, tapintásunkat, hallásunkat, szaglásunkat, érzelemvilágunkat. Diákjaink a feladatok segítségével, az alkotófolyamatok során elsajátított textiles technikákon keresztül kerülhetnek közelebb mindezekhez. Az ember vizsgálja az anyagok, dolgok egymásra gyakorolt hatását, keresi ezek összefüggéseit, ritmusait, rendjét. A kézművesség ismeretével és a hagyományaink továbbélésével mindezeket egyre magasabb szakmai színvonalon tárgyakká formálhatjuk. A kor, amiben élünk meghatároz, formál. A technikai vívmányok, újdonságok ésszerű és minőségi használatával, a régi és az új ötvözésével egyéni gondolkodásunk és képességünk szabad utat járhat be. A textil szakon tanuló diákjaink az ötéves képzés alatt megismerkednek a textilművészet történetével és a hozzá tartozó szakágakkal, technikákkal. A textiltervezési, modellezési alapismeretekkel együtt megtanulják a különböző kivitelezési módokat pl.: fonás, kézi és gépi hímzés, nemezelés, kötés, szövés egyszerű eszközökkel, szövés nyüstös szövőszéken, szőnyeg- és gobelinszövés, batikolás, dúcnyomás, szitanyomás, szabás-varrás. Diákjaink jól felszerelt, korszerű műhelyekben tanulnak. A képzés alatt a hangsúlyt mindig az egyéni tervezésre, ötletességre és a művészi színvonalra helyezzük.
Az ötödik évben a vizsgamunkára egy kiváló, felelős gondolkodással megalkotott vizsgaremek készül el, ami ugyan különbözik a többitől, de szerves része az egésznek!
Vadászné Ablonczy Emőke