Március 12-én a 9.D osztály közreműködésével került sor az 1848-as március 15-ei események felelevenítésére. 170 évvel a forradalom után kérdés, hogy mi ennek a napnak az üzenete? A válasz többek között: küzdelem, bátorság, kitartás, összetartozás, haza, európaiság.
1848-ban nemzeti összefogás tanúi lehettünk. A reformkori ellenzék vitáit félretéve az európai események hatására egységesen kívánt fellépni a bécsi udvarral szemben. Eközben Petőfiék Pesten, országgyűlésen kívüli erőként nyomást kívántak gyakorolni az uralkodóra, felhasználva a József-napi vásárra érkező tömeget.
Megpróbáltuk bemutatni életképszerűen annak a napnak a magával ragadó, fiatalos lendületét kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A dinamikusan változó helyszíneken történteket egy kis zenei aláfestéssel gazdagítva mindenki számára újból átélhetővé tettük a történelem órán tanultakat.
A küzdelemnek mindig is volt értelme, bár minden későbbi politikai korszakban igyekeztek kisajátítani vagy a hatalmon lévők vagy az ellenzék.
A rendszerváltást követően az 1991. évi VIII. tc. nemzeti ünneppé, a modern, parlamentáris Magyarország születésnapjává nyilvánította március 15-ét.
Darányi Katalin