Naptár

Március 2020
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

penziranytu logo

ecdl logo

bme-logo

FTH jelveny

Nádasdy Borbála grófnő iskolánkban

Akaraterő, pozitív gondolkodásmód, az élet  szeretete és a magyar nemzethez való töretlen ragaszkodás sugárzott Nádasdy Borbála grófnőből, amikor iskolánk vendége volt 2014. szeptember 29-től október 1-jéig.

 

A programban baráti beszélgetős est, diákok számára tartott előadások és egy Szabadkígyósra, az újonnan felfedezett Wenkheim  unokatestvérekhez szervezett utazás szerepelt.   A grófnő végig csillogó szemmel, jókedvet sugározva és a fáradtság leghalványabb  jele nélkül vett részt mindenben. Hozzáállása az élet nehézségeihez  példaértékű volt és ez feltöltött mindenkit körülötte.  Dr. Técsyné Orosz Irén tanárnő


A leírtak alátámasztására álljon itt néhány gondolat az előadásokat meghallgató diákok tollából.
Zahorecz Árpád 11/B
Számomra egy nagyon pozitív személy volt, rendkívül közvetlen és barátságos. A története kimondottan tetszett nekem. Úgy gondolom, megérte bent lenni azon az órán, amikor a grófnő meglátogatott minket. Ugyanis szellemileg és lelkileg is több lettem. Attól a naptól kezdve még jobban becsülöm és tisztelem szeretteimet, és a felszerelésemre is nagyobb gonddal vagyok!
Kulcsár Máté 10/D
Számomra jó érzés volt egy olyan emberrel megismerkedni, akiből az optimizmus és a szeretet árad. Egy olyan energiát kaptam az előadásból és abból a néhány gondolatról, amiről beszéltünk, amiből építkezni tudok. Eddig az életemben nem sok ilyen emberrel találkoztam. Hálás vagyok a jó Istennek ezért és remélem, hogy az életemben, a jövőben ilyen embereket fogok megismerni. 

Ndasdy_grfn.jpgb_722_0_0_00_images_cikkek2014_Ndasdy-grfn.jpg