Naptár

Október 2020
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

penziranytu logo

ecdl logo

bme-logo

FTH jelveny

Európai Parlament Nagykövet Iskolája Program

Iskolánk az idei tanévben kapcsolódott be az Európai Parlament Nagykövet Iskolája Programba , melynek célja, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését Európa és az európai parlamenti demokrácia iránt, aktív ismereteket nyújtson az Európai Unióról, különösen az Európai Parlamentről. Novemberben és januárban továbbképzésen vettem részt Budapest az Európai Parlament Kapcsolattartó Irodájában, ahol segítséget kaptam ezen célok gyakorlatba való átültetéséhez. Az iskolán belül a 10 D osztályban junior nagyköveteket választottam, akik keddenként elsajátíthatják mindazokat az ismereteket, amelyekre az Európai Unió aktív állampolgáraként szükségük lehet. Tudásukat azután továbbadják majd kortársaiknak, iskolánk tanulóinak. A felhalmozott tudást játékos formában az Euroscola játék keretén belül tesztelhetik egy brüsszeli utazás reményében. A bővebb tájékoztatást segítendő a tanári mellett EU falat hoztunk létre, amelyet folyamatosan bővíteni szándékozzunk. Reménység szerint a tanév végén elnyerjük az Európai Parlament Nagykövet Iskolája címet. Az alábbi linken egy prezentáció található az eddig elvégzett munkáról.

 Dr. Técsiné Orosz Irén