Naptár

július 2020
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

penziranytu logo

ecdl logo

bme-logo

FTH jelveny

Hírek és képek a természettudományi munkaközösség programjairól

 

Az országosan meghirdetett témahetek közül a Pénz7 és a Fenntarthatósági Témahét programjaiba kapcsolódott be iskolánk a természettudományi munkaközösség szervezésében.

Még a tél végén - február 25-e és március 1-je között - rendeztük meg a Pénz7-et, melynek keretében a diákok főként életvitel és osztályfőnöki órákon ismerkedhettek meg a befektetések és a hitelek világával a 7. évfolyamtól a 12. évfolyamig a korosztályokhoz igazodó mélységben és módszerekkel. E hét keretében a "Tudatosan a jövő biztonságáért" című programban is részt vett iskolánk, melynek során külső előadótól kaptak információkat a 11-12. évfolyamos diákok a társadalombiztosításról, a munkavállalásról.

 

 

Március 18-a és 22-e között került sor a Fenntarthatósági Témahét megrendezésére. Iskolánk már harmadik éve kapcsolódik be a témahét programjaiba: az alsó tagozatosoktól a 11. évfolyamos diákokig sokan várják az ilyenkor kicsit rendhagyó természettudományi órákat. Az idei év témakörei a közösségi közlekedés, a víz, illetve a globális célok közül az „Egészség és jóllét”, a „ Fenntartható városok és közösségek” és a „Fellépés az éghajlatváltozás ellen” témái köré szerveződtek.

 

Hagyományosan az idén is a Föld napja környékén került sor iskolánkban a virágültetésre. Az 5. évfolyamos diákok örömmel ültették tele az ablakok virágládáit, és az udvaron elhelyezett virágtartókat szebbnél szebb virágokkal.

Azóta is öröm ránézni a gyönyörűen pompázó növényekre.