Naptár

július 2024
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

penziranytu logo

ecdl logo

bme-logo

erasplus logo 220

Creactive logo 220

FTH jelveny

Hírek

PEDAGÓGUS NAP

Szerdán, a diák-istentisztelet keretében köszöntötték a tanulók és a szülők iskolánk pedagógusait. Péterné Benedek Ágnes evangélikus lelkész szolgálata után iskolánk énekkara a gitársulisokkal együtt vidította fel így az év végén már eléggé megviselt lelkünket. Halasi Veronika - a szülők nevében - szavaival elvarázsolta szívünket, majd az áhítat utáni vendéglátással ízlelőbimbóinkat is.
Köszönjük diákjainknak és szüleinknek ezt a napot!

"Tisztelt Tanítók, Tanárok!

„Ma nem tanulni jöttünk,
ma szívünk ünnepel.”

Az ünnepek nélkülözhetetlenek életünkben. Különös értékkel vannak jelen, lelki életünket erősítik, élményt jelentenek, gondolatok megfogalmazására ösztönöznek, érzelmeket szabadítanak fel. Minden év június első vasárnapján tanítóinkat, tanárainkat köszöntjük hálás szívvel, szeretettel. Szerte a világon minden ember sokat köszönhet tanárainak. Akinek szerencséje van, az élete, tanulmányai során  legalább egyszer találkozik egy olyan pedagógussal, aki emberségével, tudásával akár egész életét meghatározza és új útra irányítja. Csodálatos kapcsolat ez tanár és tanítványa között.

 ”Vezesd Őket, utat ne tévessz,
S magadhoz mindig hű maradj,
Mert élen állsz, és messze látszol,
Sose feledd: példa vagy!”

A pedagógus példakép. Aki példakép, az mintát ad! A gyermekek úgy ítélnek, ahogyan azt tanítójuktól látják!

Szent Ágoston így szól:
„Akinek szíve tele van  szeretettel,
mindig van valami ajándékozni valója.”

Ajándékozzák meg gyermekeinket ismerettel, tudással, emberséggel, jó példával!
Mutassák meg az utat, amely a kitartáshoz, a szorgalomhoz, a becsületességhez, az igazsághoz való ragaszkodáshoz vezet!
Ajándékozzák meg Őket türelmükkel, kedvességükkel, dicséreteikkel!
Kívánom Önöknek, mindig sikerüljön átélniük az ajándékozás örömét!

Hatalmas erő kell ehhez a hivatáshoz.

Mondják jó pedagógus csak az lehet, aki emlékezni tud saját fiatalságára és arra, hogy neki is voltak tanítói. Remélem képesek erre, és akkor biztosan megértik az Önökre bízott mai gyerekeket is, emlékezve arra, miként reagáltak a csínyeikre, teljesítményeikre, kudarcaikra."

b_722_0_0_00_images_pednap2016.JPG