Az 1978-ban épült kollégiumi épület két lakószintjén 15-15 négyszemélyes szobában laknak a diákok. Emeletenként fürdőszobák, mellékhelyiségek, háztartási helyiség áll a lakók rendelkezésére. Szintenként egy nagy és egy kisebb társalgót használ tanulószobaként egy-egy csoport a délutáni szilencium idején. A lakószinteken van a kondiszoba és a 2500 kötetes könyvtár és infobázis.
A nevelőtestület szem előtt tartja és gyakorolja a személyre szabott, következetes, szerető szigorral történő nevelés elveit. Az intézmény fontos szociális és szocializációs szerepet tölt be. A diákok étkeztetése a kollégium saját éttermében történik, melyet Prohászka Béla Venesz-díjas mesterszakács működtet. Reggelinél, ebédnél és vacsoránál a diákok két menüből választhatnak. Önkiszolgálásra neveljük tanulóinkat; szobáikat saját maguk takarítják, a közösségi helyiségeket szolgálati beosztás szerint ők tartják rendben, esténként a reggelihez terítenek az étteremben. Megadott rend szerint naposi teendőket látnak el. Felelős diákok segítségével működik a diákkönyvtárunk és infobázisunk, a szerkesztett műsor és zene szolgáltatására alkalmas stúdiónk, a számítástechnika termünk és a jelmeztárunk.
Kollégiumunk nemcsak múltjában és hagyományaiban különbözik a város többi hasonló feladatot ellátó intézményétől, hanem világnézeti elkötelezettségében is. Kollégiumi lelkészünk ünnepélyeinken szolgálatot végez. Az adventi és a böjti gyertyagyújtásnál is gondolataival segíti az ünnepre való felkészülést.
A kollégium nevelőtestülete 7 főből áll: 5 pedagógus csoportvezetői feladattal van megbízva, egy kolléga állandó éjszakai teendőket lát el, munkájukat egy pedagógus végzettségű pedagógiai asszisztens segíti. A nap 24 órájában megoldott a tanulók felügyelete.
Tanulóink életkora 10 és 20 év közötti: nevelünk 10 éves, saját gimnáziumunkba járó kisgimnazistát és 13. évfolyamos szakközépiskolást is. Nemcsak az életkorukat tekintve heterogén a tanulók összetétele, hanem az általuk látogatott oktatási intézmények szerint is. Kollégistáink zöme a saját intézményünk tanulója, azonban a fennmaradó férőhelyekre más középiskolába járókat is felveszünk. Diákjainkat az iskolai évfolyamuk vagy iskolatípusuk alapján soroljuk tanulócsoportokba. Az öt tanulócsoport mindennapi életét, a következő tanítási napra való felkészülését csoportvezető nevelőtanáraik irányítják.
A nevelőtestület szem előtt tartja és gyakorolja a személyre szabott, következetes, szerető szigorral történő nevelés elveit. Az intézmény fontos szociális és szocializációs szerepet tölt be. A diákok étkeztetése a kollégium saját éttermében történik, melyet Prohászka Béla Venesz-díjas mesterszakács működtet. Önkiszolgálásra neveljük tanulóinkat; szobáikat saját maguk takarítják, a közösségi helyiségeket szolgálati beosztás szerint ők tartják rendben, esténként a reggelihez terítenek az étteremben. Megadott rend szerint naposi teendőket látnak el. Felelős diákok segítségével működik a diákkönyvtárunk és infobázisunk, a szerkesztett műsor és zene szolgáltatására alkalmas stúdiónk, a számítástechnika termünk és a jelmeztárunk.
Kollégiumunk nemcsak múltjában és hagyományaiban különbözik a város többi hasonló feladatot ellátó intézményétől, hanem világnézeti elkötelezettségében is. Kollégiumi lelkészünk ünnepélyeinken szolgálatot végez. Az adventi és a böjti gyertyagyújtásnál is gondolataival segíti az ünnepre való felkészülést. Az évenkénti EKOSZ-találkozókon rendszeresen részt vesznek diákságunk képviselői és jó kapcsolatot ápolnak a többi evangélikus kollégium diákjaival.